Hasselbakken- Gregorius Dagssonsgate

Innhold

Anleggsperiode: januar 2025 - mai 2026

Hva skal gjøres?

Skien kommune skal skifte ut vann- og avløpsledninger med tilhørende kumsystem i området Hasselbakken- Gregorius Dagssonsgate. Dagens fellesledning for avløp blir erstattet med to ledninger som separerer overvann og spillvann. Som en del av arbeidet med å styrke sikkerheten i vannforsyningen for østre del av Skien, legges også en ny overføringsledning.

kart som viser anleggsområdet
Gatene hvor det skal legges nye vann- og avløpsledninger er markert med blå strek.

Prosjektet er delt i tre faser.

  • Fase 1 - videreføring fra Eikornrødvegen og opp Hasselbakken. Dette er utført, noe oppussing gjenstår.
  • Fase 2 - skifte ut vann- og avløpsledninger til Gregorius Dagssonsgate 35. Dette arbeidet har startet og vil pågå frem til oktober.
  • Fase 3 - videreføre arbeidet med vann, avløp og ny hovedvannforsyning til Skien øst. Denne skal føres til Gregorius Dagssons gate 116B og derfra til Follhaugvegen og Håvundvegen. Vi planlegger å starte arbeidet i Follhaugvegen i desember 2025.

Samtidig som hovedledningene blir skiftet ut, skal privateide stikkledninger fra kommunens hovedledninger fornyes og legges utenfor veibanen. En ny stoppekran blir montert på stikkledningen for vann mellom eksisterende og ny stikkledning. Det blir også en egen stikkledning for overvann fra kommunens hovedledninger ut av veibanen.

Kontaktperson

Prosjektleder Skien kommune
Sigmund Gulbrandsen 
telefon: 95 45 69 80
e-post: sigmund.gulbrandsen@skien.kommune.no

 

Til toppen