600 besøkte skøytebanen onsdag

Innhold

Hundrevis av glade barn og voksne boltret seg på isen i Skien fritidspark, da vi inviterte til gratis skøytedag.

Arrangementet er en del av de mange vinterferieaktivitetene som tilbys, og midlene er hentet fra Fritidsfondet - som skal stimulere til aktivitet og opplevelser gjennom året for barn og unge.

Fondet benyttes blant annet på billetter og sporadiske aktiviteter, særlig i skolens ferier. 

- Aktiviteter på skøytebanen, og i fritidsparken for øvrig, er noe som fenger de fleste aldersgrupper og bidrar positivt til folkehelsa, sier Tonje Johansen, som er ansvarlig for årets ferieaktiviteter.

Barn og voksne på skøytebanen
Strålende sol og hundrevis av glade barn og voksne satte sitt preg på skøytebanen i Fritidsparken.

- 2025 er det friluftslivets år, så det er ekstra relevant med denne typen aktiviteter i år - selv om vi hadde tilsvarende samarbeid med Fritidsparken vinterferien i fjor også, fortsetter hun.

Så da er spørsmålet de 600 kanskje lurer på. Vil suksessen med gratis skøytedag gjentas for tredje gang neste år?

- Denne dagen viser seg å bli veldig populær, så vi ser ingen grunn til å avslutte noe som fungerer og har så bra oppslutning. Så sant det er penger til det, avslutter Johansen.

Til toppen